Blog Single

13 Eki

KOSGEBDEN DEPREM BÖLGESİNE ÖZEL GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ

KOSGEBDEN DEPREM BÖLGESİNE ÖZEL GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ

KOSGEB Deprem bölgesindeki işletmelerin faaliyetlerine hızla dönmesi için yeni bir çalışma daha başlattı. Deprem bölgesine özel olarak girişimcilik desteği limitlerini arttırdı. Bu destek programı kapsamında Geleneksel Girişimcilere 130 Bin TL’ye kadar, İleri Girişimcilere 750 Bin TL’ye kadar desteklerden faydalanma imkanı sunuluyor.

Geleneksel Girişimci Destek Programı kapsamında; işletmesini kuran girişimcilere 130 bin liraya kadar geri ödemesiz destek verilecek. İstihdam için 100 bin, kuruluş giderleri için 20 bin, girişimcinin veya çalışan personelin alacağı sertifika için 10 bin liraya kadar işletmeler söz konusu desteği kullanabilecekken;

İleri Girişimci Destek Programı kapsamında işletmesini kuran girişimciler de toplamda 750 bin liraya kadar geri ödemesiz destekten yararlanabilecek. Makine-teçhizat ve yazılım giderleri için 600 bin, sağlayacağı istihdam için 100 bin, mentorlük, danışmanlık ve işletme koçluğu için 20 bin, kuruluş giderleri için 20 bin, girişimcinin veya çalışan personelin alacağı sertifika için 10 bin liraya kadar destek verilecek.

Desteklerden, resmi kurumlarca iş yerleri, ağır hasarlı, acil yıkılacak veya tamamen yıkılmış olarak belirlenen işletmeler yararlanacak. Bu işletmeler daha önceden KOSGEB desteklerinden faydalanıp faydalanmadığına bakılmaksızın Geleneksel Girişimci Destek Programı ve İleri Girişimci Destek Programı kapsamında desteklenecek.

 

Detaylı bilgi ve iletişim için;
Muhammet Şentürk : 0541 242 34 57

Benzer Yazılar

Yorum Yapın