Blog Single

16 Oca

KOSGEB İleri Girişimcilik Belgesi Ne İşe Yarar?

kosgeb-ileri-girişimcilik-eğitimi-ne-işe-yarar

KOSGEB İleri Girişimcilik Belgesi Ne İşe Yarar?

Girişimcilik, kendi işinin patronu olmak, ya da müteşebbislik! Son yıllarda dünyada ve ülkemizde girişimcilik terimi oldukça yaygın bir şekilde kullanılır duruma geldi. Devletin KOSGEB gibi kurum ve kuruluşlarla girişimcileri desteklediği, üniversitelerin girişimcilik kulüpleri açtığı, televizyon kanallarının girişimcilik ile ilgili yarışma programları yaptığı bir dönemden geçmekteyiz. Maaşlı çalışmak yerine kendi işinin patronu olmak, girişimcilik, KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi gibi terimlerin bu kadar yaygın bir şekilde karşımıza çıkmasının başlıca nedeni ise dünyanın ve ülkemizin karşı karşıya kaldığı istihdam sorunu!

Bu sorunun önüne geçmek için girişimcilik, başta devlet kurumları olmak üzere her alanda teşvik edilmekte, bunun için girişimci adaylarına KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi ile KOSGEB ileri girişimcilik belgesi verilmekte, KOSGEB tarafından maddi destek programları sağlanmaktadır. Peki, bir girişim için sahip olunması gereken teknik yeterlilikler nelerdir? Bir kamu kurumu olarak KOSGEB desteklerinden nasıl faydalanabilirsiniz? KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi ve KOSGEB ileri girişimcilik belgesi nasıl alınır, ne işe yarar detaylı bir şekilde inceleyelim.

KOSGEB İleri Girişimcilik Belgesi İçin İzlenmesi Gereken Aşamalar

Sizler de girişiminiz için KOSGEB’den girişimcilik, teknolojik üretim, işletme geliştirme, büyüme ve uluslararası alana açılma gibi destekler alabilirsiniz. Bunun için sadece doğru adımları atmanız yeterli.  KOSGEB hibe başvuruları için atılması gereken en önemli adımlardan birisi KOSGEB ileri girişimcilik belgesi sahibi olmaktır. Bu belge girişimcilerin KOSGEB üzerinden alacağı hibe başvuruları için şart koşulmakta. Bu belge ile kurum bir bakıma, girişimciye verilecek hibe olanaklarının gerçekten doğru bir şekilde değerlendirilmesini amaçlamakta. Peki, bu belgeyi almak için izlemeniz gereken adımlar nelerdir? Birlikte bakalım.

KOSGEB ileri girişimcilik belgesi, KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi platformu olan KOSGEB e-akademi üzerinden aldığınız eğitim neticesinde rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler; e-devlet şifreniz ve internet bağlantısı olan bir bilgisayar. Bu eğitim için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriniz.
  • Sağ üst köşede yer alan giriş butonuna tıklayınız.
  • Açılan sayfada e-devlet ile giriş butonuna tıklayınız.
  • E-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
  • NACE kodunuza göre almak istediğiniz eğitimi seçiniz ve eğitime başlayınız.
  • Burada etkileşimli ders içerikleri, anlatımlı ders videoları, e-kitap ve sınav sorularına ulaşabilirsiniz.
  • Tüm eğitim videolarını izleyiniz.
  • Ders videolarınızı tamamladıktan sonra test sorularını çözünüz.
  • Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra girişimcilik belgenizi https://edevlet.kosgeb.gov.tr/UGE/Certificates adresi üzerinden kontrol edebilir, çıktısını alabilirsiniz.

Siz de KOSGEB destekleri ile işinizi büyütmek istiyorsanız hemen https://www.istanbulaudit.com.tr/sgk-danismanlik-iletisim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

kosgeb-ileri-girişimcilik-eğitimi-ne-işe-yarar-2

 

KOSGEB İleri Girişimcilik Belgesi ile Desteklenen Faaliyet Alanları Hangileridir?

Bu konuda şu hatırlatmayı yapmak gerekir. KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi alarak KOSGEB ileri girişimcilik belgesi almaya hak kazandınız ise, KOSGEB’in belirlediği ileri girişimci programı faaliyet konuları tablosunda yer alan faaliyet alanlarında başvuruda bulunabilirsiniz. Bu alanındaki girişimler ise imalat sektörünü kapsar.  Ticari faaliyet alanını kapsayan; berber, terzi, lokanta, kasap gibi bir iş içinde yer alacak girişimcilerin geleneksel girişimcilik eğitimi almaları gerekecektir.

KOSGEB ileri girişimci destek programı hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.istanbulaudit.com.tr/kosgeb-ileri-girisimci-destek-programi adresinden daha önce yayımlanan makalemizi inceleyebilirsiniz.

KOSGEB İleri Girişimcilik Belgesi İçin Başvuru Tarihleri ve Eğitim Süresi

KOSGEB, resmi internet sitesinde 2020 yılı itibari ile KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi faaliyetini online platforma taşındığı belirtmektedir. Bu sistemle girişimci adaylarının yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi derslerini rahatlıkla alabilecekleri ifade edilir.

KOSGEB, 2010 yılından bu zamana kadar, ülkemizin girişimcilerinin parlak fikirlerini ekonomiye kazandırmak için eğitimler vermekte ve finansal destek sağlar. Resmi internet sitesinde ifade edilen verilere göre bugüne kadar 1.500.000 girişimci adayına eğitimler verilmiş ve bunlar arasından işini kuran girişimcilere yaklaşık 2 milyar TL destek sağlanmıştır.

Sizin de bir iş fikriniz var ve bunun için eğitim ile maddi desteğe ihtiyacınız varsa öncelikli olarak yapmanız gereken KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi ile KOSGEB ileri girişimcilik belgesi almak ve girişimcilik başvurunuzu hemen yapmak.

İş ve Sosyal Güvenlik HukukuTeşvikler ve Bilişim alanında deneyimli uzman ekibimiz tarafından en son güncel mevzuat değişiklikleri ile teknolojinin birleşimi sonucu üretilen hizmetlerimiz sayesinde işinizi büyütmek istiyorsanız hemen https://www.istanbulaudit.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Yorum Yapın